Obrázek autoraBe_on the Screen

Třída 5. B ZŠ Grünwaldova | Pásmo krátkých filmů... aneb Nehybné se hýbe!

Pásmo krátkých filmů... aneb Nehybné se hýbe! | .mov

Oni vytvořili a rozpohybovali scénu, vy se dívejte.

Třída 5. B základní školy Grünwaldova v Českých Budějovicích v rámci dlouhodobého projektu vytvořila pásmo krátkých filmů technikou STOP MOTION. Žáci se nejprve rozdělili do tvůrčích skupin, poté vymysleli a představili návrh rozložení scén a příběhu videa. S těmito seznámili ostatní skupiny. Následně žáci vytvořili scénu a potřebné rekvizity a za pomoci učitelky tuto scénu rozpohybovali (vytvořili sérii fotografií). Učitelka ze sérií fotografií vytvořila výsledné krátké filmy a ty promítla žákům. Společnou diskusí třída zhodnotila své krátké filmy a tvůrčí skupiny si vybraly soundtrack ke své tvorbě. Učitelka vytvořila výsledné dílo a s ním seznámila žáky. Staňte se i vy diváky. Přejeme vám příjemnou podívanou. Třída mladých digitálních tvůrců, ZŠ Grünwaldova.

Pásmo krátkých filmů... aneb Nehybné se hýbe! | .mov

Třída 5. B | 11–12 let