Obrázek autoraBe_on the Screen

Žáci 2. stupně na ZŠ Za Alejí | Mozaika čtvero ročních dob

Mozaika čtvero ročních dob | Powerpoint, PDF

Práce je složena z abstraktních artefaktů žáků na téma čtyř ročních období, které jsou inspirovány hudbou od A. Vivaldiho. Jedná se o intuitivní až arteterapeutický přístup k malbě, kdy se stává vnitřní rozpoložení autora zásadním k přenosu pocitů na plátno. Volné až náhodné nanášení akrylových a temperových barev připomíná akční malbu J. Pollocka. Barevnost je zasazena do kontextu jednoho ze čtyř ročních období a v grafickém programu invertována do opačných barev. Tím se stává z léta například zima a naopak. Jedná se o pohled na relativitu v míchání barev a přenosu do kontextu pocitů tvůrce a naopak. Inverze pak jen překvapí a rozehraje další dimenzi vnitřní tenze malíře. Vzniká tak abstraktní mozaika a díky inverzní funkci máme z jednoho ročního období kopie dvou a více obrazů.

Mozaika čtvero ročních dob | Powerpoint, PDF

Žáci 2. stupně na základní škole Za Alejí 1072, Uherské Hradiště | 11–15 let