Obrázek autoraBe_on the Screen

Žáci ZUŠ Petřiny | Jablko

Jablko | .jpg

Objevily „kouzlo výtvarnického využití mobilu“.

Fotografie vznikly jako společná doplňková aktivita na školní zahradě a ve třídě, děti fotily svým mobilem cokoliv na téma „jablko“, následně fotografie na svém mobilu jakkoliv upravovaly do podoby, která se jim zdála nejlepší, zajímavá. Výsledná kolekce fotografií nám posloužila jako velmi dobrý materiál pro povídání o důležitých principech výtvarného vyjádření, děti spontánně a víceméně nevědomky uplatnily různé základní kompoziční prvky: omezení motivu, umístění hlavního motivu, osová kompozice nebo zlatý řez, kontrasty barevné, světlostní nebo textury, posun reality k abstrakci. Některé děti při této aktivitě objevily „kouzlo výtvarnického využití mobilu“.

Jablko | .jpg

Kolektiv žáků a žákyň ZUŠ Petřiny | 9–12 let

ZUŠ Petřiny, Praha 6

Pod vedením Ing. arch. Aleny Zavadilové