Obrázek autoraBe_on the Screen

Žáci ZUŠ Vyškov | ŽIVOT V PRAVĚKU

ŽIVOT V PRAVĚKU | video | .mp4

Nejhorší je asi potrava, která všude lítá a pobíhá. A těžko se chytá! Pomůžete nám ulovit mamuta?

Naše animované dílo se dotýká doby minulé na planetě Zemi, ve které jsme se ocitli díky putování po galaxii – každý z nás žil na jiné planetě a zkoumal různé tvory. Když už jsme měli hodně informací o nových planetách, rozhodli jsme se společně zase vrátit domů – na planetu Zemi. Jak to však většinou bývá, nikdy to nejde tak hladce. Pravdou je, že jsme se vrátili, ale zpátky v čase... no přece do pravěku!

Byli jste tam někdy? Není to žádná sranda... nejhorší je asi potrava, která všude lítá a pobíhá. A těžko se chytá! Pojďte s námi zažít dobrodružství! Pomůžete nám ulovit mamuta?

Naše animované dílo vznikalo v rámci projektu PRAVĚK. Celá animace byla tvořena v mobilní aplikaci STOP MOTION STUDIO. Žáci měli za DÚ si nainstalovat program a přinést si na hodinu mobil či půjčit od rodičů. Každý tvořil svoji vlastní animaci inspirovanou pravěkem. Bavili jsme se o lovu, jak asi lidé v pravěku mohli žít... při tvorbě nebyl nikdo limitován časem ani představou – každý podle svých možností fantazie. Animovali jsme z barevných papírů. Kreslili a stříhali jsme postavičky, které jsme se snažili rozpohybovat.

Všechna videa tvořily děti samy a odevzdávaly je na společný Padlet. Společně jsme se podívali na vytvořená díla, zhodnotili si obsah – kdo a co tvořil... o čem tvořil? Jaký je společný děj?

Chronologicky jsem pomáhala spojit vytvořená videa do jednoho děje v programu iMovie. Finální sestříhané video si žáci nadabovali sami podle svých pocitů a tak vznikl LOV NA MAMUTA!

ŽIVOT V PRAVĚKU | video | .mp4

Kolektiv žáků a žákyň ZUŠ Vyškov | 8–10 let

ZUŠ Vyškov

Pod vedením Karolíny Zelené